| Flo31 a întrebat:

Salut am un laptop Lenovo si nu merge sa schimb luminozitatea. Din butoane nu se intampla nimic si am incercat si din cotrol panel, dar luminozitatea ramane la fel. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La laptop-uri, in general, setarile de luminozitate se pot face:
1- cu tasta Fn + tastele de luminozitate
2- din BIOS setup (mai rar)
3- de la reglajele de luminozitate din proprietatile display-ului / placii video.
Daca niciuna nu functioneaza, atunci ai sanse sa fie o defectiune a laptopului, trebuie testat de un specialist.
Citeste si cartea utilizatorului (User Manual).

| ovidiu68 a răspuns:

In bios setup - system configuration - action mode key - enable.