| andrei24074444 a întrebat:

Salut, am un laptop Lenovo Yogabook yb1-x90l si am probleme la touchscreen. Cateodata merge perfect, il las doua minute si nu mai merge deloc. Dupa il bag pe sleep, il pornesc dupa doua secunde si functioneaza perfect. Tin sa mentionez ca am toate driverele la zi + bios update. As fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta. Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Diverele sunt de la fabricant sau din pachetul Windows?
Daca nu sunt de la fabricant, atunci instaleaza de la ei!

| andrei24074444 explică (pentru Bula):

Sunt de la Lenovo, da

| Bula a răspuns (pentru andrei24074444):

Verifica la gestionarea energiei, sa nu fie cumva dezactivat touch-ul dupa sleep, sa fie setat la revenire automata!