| Ion152 a întrebat:

Am un laptop Packard Bell cu windows 7. Am incercat sa instalez windows 10 de pe un stick dar nu se deschide setup-ul. Imi apare ecranul negru si in coltul din stanga sus licare o liniuta alba. Cum sa rezolv aceasta problemă?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu vede stickul cum trebuie. E compatibil modelul cu Windows 10?

| flixbuster a răspuns:

Cel mai probabil PC-ul are BIOS (nu UEFI), asigura-te cu stick-ul nu este (doar) UEFI. Am un Packard Bell (cam din 2007) cu Core 2 Duo pe care se instaleaza Windows 10 fara probleme.