| arararararararararararararararrrararararararara a întrebat:

am un laptop Packbard Bell easynote, atunci cand dau pe pe butonul Power se aprinde beculetul de pornire, dar dupa 5 secunde se opreste, de oricate ori fac asta se intampla la fel iar daca il bag in priza si apas pe power face la fel doar ca se porneste si se opreste automat fara sa apas nimic atata fimp se opreste si se porneste pana cand il scot din priza, a si am uitat sa mentionez ca nu apare nici o imagine.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi ce poate sa aiba si ce sa fac inafara de servis.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

1 scoate bateria, desconecteaza de la curent, si fara sa aiba sursa de alimentare apasa butonul de pornire timp de doua minute. asta e ca sa elimini energia statica acumulata in hdd. dupa cele doua minute incearca sa il pornesti.
2 scoate placutele ram. incearca sa startezi cu una, apoi cu cealalta.
3 desconecteaza hdd si il conectezi din nou.
4 daca nu a mers cu metodele de mai sus, ar trebui sa te gandesti daca vrei sa il vada un service. aceste simptome le da, de regula, grafica cand se dezlipeste de pe placa.
sa ai bafta si rabdare.

| arararararararararararararararrrararararararara explică (pentru gelu1970):

Asta misa intamplat deodata, stateam pe facebook si dintrodata s-a oprit iar cand i-am dat sa il pornesc nu a mai pornit decat 5 secunde dupa care s-a oprit si nu a aratat nimic pe ecran

| arararararararararararararararrrararararararara explică (pentru gelu1970):

Mi s-a intamplat deodata cand eram pe facebook

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ti-a murit placa de baza, altfel nu-mi explic. Du-te cu el la service alta solutie nu ti-a mai ramas.

| gelu1970 a răspuns:

Ai reusit sa remediezi ceva?