| AlexandruMarculescu a întrebat:

Salut.Am un laptop pe care ruleaza Windows 10.De cate zile de cate ori dau la Windows Difender imi spune : "Aplicatia este dezactivata de politica de grup.Pentru a permte rularea aplicatiei, luati lgatura cu administratorul de grup pentru a activa programul prin politica de grup"Ma putei ajuta?

Răspuns Câştigător

Nu am patit niciodata asta, dar pot fi sigur ca Windows Defender e dezactivat din Group Policy. Am gasit aici un tutorial cum sa-l activezi, dar este in engleza: https://www.youtube.com/watch?v=aXwzySg_9nU

| AlexandruMarculescu explică (pentru AppleFanBoy):

Multumesc.Folosind acel video din link am rezolvat problema cu Windows Difender.

Ma bucur laughing), daca ai alte probleme legate de sistemul de operare poti oricand sa ma intrebi.