| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, am un laptop Samsung cu i5 2450m 2. 5Ghz 6gb ram, Intel hd graphics 3000 si nVIDIA gt 520mx si windows 7 pe 64biti.
Este normal sa imi ajunga temperatura procesorului si al placii video la 90 de grade celsius in jocuri precum gta v cu un cooler pad bunicel?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cam mult, oricum cooler pad-ul ala e in plus, atat timp cat carcasa laptopului e de plastic, plastic care nu face transfer termic, logic! Cooler pad-ul este eficient doar la laptopuri cu carcasa metalica, cum e asta: http://www.epasystems.ro/product/laptop-dell-latitude-e6420-core-i5-2520m/

| Emankonovici a răspuns:

Nu,nu este normal. Daca pui pasta o sa scada considerabil.Pace frate