| Gaby17A a întrebat:

Am un laptop si am doar port de hdmi si vreau sa conectez un monitor dar acel monitor are doar VGA
Cu acest cablu pot conecta monitorul? : https://altex.ro/cablu-hdmi-dvi-myria-my8708-1-8m-negru/ cpd/CABMY8708/

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca tu ai doar VGA, de ce incerci cu HDMI - DVI, nu pare "ilogic"? Iti trebuie un adaptor activ HDMI - VGA Adica asa: http://bit.ly/2DATBpV

| Gaby17A explică (pentru CM7YRE):

Păi si uita-te la firul ăla e exact acelasi lucru

| CM7YRE a răspuns (pentru Gaby17A):

La care fir mestere? Tu zici ca, uita-te si pe link, FIRUL, hdmi dvi, este la fel cu ADAPTORUL, hdmi vga? Observi diferentele din imagine, sau nu se vede bine? Unul e fir, pasiv, ce nu o sa mearga in majoritatea cazurilor, celalalt e adaptor, e activ, o sa mearga intotdeauna daca nu sunt alte probleme, si e zice ca are doar mufa vga. Daca tu reusesti sa bagi fizic dvi in vga, avand dimensiuni diferite si conectori lati nu subtiri ca vga, esti mare! Mai "uita-te" tu! Zi frumoasa!

| Mariushgv a răspuns:

Il poti conecta pe TV