| Bogdan9716 a întrebat:

Salut,

Am un laptop si nu știu ce are, l-am reformata de 2 ori la rând si are lag de exemplu pe cs go nu sare de 60fps si am un lag infernal

Are aceste componente:

procesor Intel r cote(tm) i5-3230mCpu 2.60ghz.

4 RAM

500gb

Nvidia geforce610m

Menționez ca am driverul de la nVIDIA instalat si cel de la Intel 4000, Ma poate ajuta cineva sa îmi spuna de ce îmi merge greu in jocuri? Ce trebuie sa fac sau ce trebuie sa instalez.
Mulțumesc anticipat

Dau funda

Răspuns Câştigător
| LegitBoy88 a răspuns:

Pt Lag... (Windows 10)
Pune Disable La Progamele Pe Care Nu Le Folosesti Momentan Din Startup Si Inainte Sa Le Folosesti Mergi La Startup Si Dai Enable. (Startup Este In Task Manager)
Instealeaza CCleaner Si Curata PC-ul Tau
Fa Un Upgrade Al Componentele Procesorului Tau
Restart/Reboot La PC
Fa-ti Spatiu La HDD (Hard Drive Disk) Si Pune SSD (Solid State )
Pc-ul Tau Este Infectat Cu Virusi

Sper Ca Te-am Ajutat. Daca Nu Merge Atunci Trebuie Sa Mergi La Reparat Cu Intregul Computer.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Asigură-te că pornești jocul cu placa video dedicată, nu cu cea integrată și că nu ai activat V-sync.

| Bogdan9716 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu ma pricep... dacă vrei sa îmi spui cum.

| randomgui a răspuns:

Placa video e foarte slaba.