| rupenzori a întrebat:

Am un laptop si recent am facut un update de la Windows 7 ultimate la Windows 8.1 pro si nu recunoaste monitorul (adica singura rezolutie la care pot lucra este 1024x768) si nu recunoaste placa video (AMD Athlon X2 64) pur si simplu imi apare sa fac un update la driver si cand intru pe pagina producatorului si descarc programul Auto-fix, imi spune ca nu poate detecta nimic. Si de chestia asta chiar am nevoie pentru ca nu pot juca prea multe jocuri fara ea (pe windows 7 mergea bine). Stie cineva ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Daca nu ma insel ai ATI Radeon® X1250, viziteaza pagina asta http://support.amd.com/en-us/download

11 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

AMD Athlon X2 64 este procesorul, nu placa video. scrie aici modelul laptopului ca sa te putem ajuta

| rupenzori explică (pentru pbsolver):

Toshiba Satellite L300D

| K0sti a răspuns:

Inainte de a pune win 8.1 te-ai interesat daca exista drivere pentru el?

| pbsolver a răspuns (pentru rupenzori):

Mai scrie ceva dupa l300d... l300-10q / l300-10b / l300-01n / etc /etc

| rupenzori explică (pentru K0sti):

Nu, asta caut acum

| rupenzori explică (pentru pbsolver):

10B

| K0sti a răspuns (pentru rupenzori):

Pai asta trebuia sa faci inainte, nu acum, sa muncesti degeaba!

| pbsolver a răspuns:

Http://www.toshiba.eu/......s_bios.jsp aici ai lista cu sisteme de operare suportate pe 32 sau 64 bit. nu vad windows 8/8.1 pe acolo deci exista posibilitatea ca laptopul tau sa nu fie compatibil cu windows 8. daca ne scrii aici ce placa video ai pe laptop poate iti gasim un driver direct de la producatorului chipului

| pbsolver a răspuns:

Sau descarca unealta pentru auto detectare http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool

| rupenzori explică (pentru pbsolver):

Am incercat mai demult cu autodetect si nimic, acum instalez ce mi-ai dat poate reusesc ceva

| rupenzori explică (pentru rupenzori):

Pur si simplu nu recunoaste ca are AMD, nu recunoaste nici macar ca e. Toshiba