| sTiLLzOr a întrebat:

Am un Laptop Sony Vaio VGN-FW31J si mi s-a dus hard Disk-ul, el era SATA, daca cumpar un Hard disk de pe Emag SATA II sau SATA III se potriveste? Tinand cont ca vechiul hard disk era SATA simplu. Multumesc!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

DA se potriveste! In schimb cauta pe net si vezi ce capacitate accepta bios-ul! Sa nu iei mai mare ca nu ti-l vede, sau nu ti-l vede pe tot!

| sTiLLzOr explică (pentru K0sti):

Vechiul Hard era de 400GB, 5400 RPM si 8MB Buffer si vreau sa iau unul de 500GB, 7200 RPM cu 16MB Buffer cred ca o sa mearga.

| sTiLLzOr explică (pentru K0sti):

Vechiul Hard era de 400GB, 5400RPM si 8MB buffer si vreau sa iau unul de 500GB, 7200RPM si 16MB buffer, cred ca o sa mearga nu?

| K0sti a răspuns (pentru sTiLLzOr):

Cred ca va merge!

| Garsonfane1979 a răspuns:

De ce te mai chinui? Cumparati unu hdd extern si gata o sa fi si sigur ca merte nu o sa ai probleme cu sata si nici cu marimea lui pentru ca nu orice hdd incape in carcasa laptopului. uite aici un hddextern acceptabil http://bit.ly/1aDIZTR