| MaxKiller911 a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite C660-1HN si de la un timp imi face figuri placa video (Radeon HD5470 Mobility 512 MB ). Prin asta vreau sa spun ca atunci cand rulez un joc,orice joc, imi intineaza texturile,dar rau de tot,nu se intelege absolut nimic. Am incercat multe jocuri ( Orcs Must Die! 2, Metro Last Light si The Elder Scrolls V Skyrim) si imi face la fel in toate. Un prieten de-al meu mi-a spus ca s-a dus de tot placa video. Intrebarea mea este daca pot schimba placa video cu una mai buna ( nu stiu daca acest lucru este posibil tinand cont de faptul ca este laptop ) sau sa ii pun aceeasi placa. Este posibil? Si daca da, cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Incearca sa-i instalezi ultima versiune de driver pentru placa video nu ai explicat daca si in idle mode iti face figurile alea sau numai in jocuri. Problema este ca placa video este lipita pe placa de baza iar daca se arde arunci placa de baza cu tot cu cea video.

| MaxKiller911 explică (pentru Jipa95):

Placa video face asa doar in jocuri, deci doar acolo, in aplicatii sau altceva nu se intampla nimic. Nu cred ca este arsa, dar probabil sa am problema pe care ai spus-o tu, deci voi incerca sa ii instalez driver-ul.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu ai ce sa schimbi, dar e posibil sa ai probleme de racire si inca sa nu fie dusa de tot. Du-l in service.