| Denis2017 a întrebat:

Salut, am un Lenovo A6000 si o intrebare, deci, eu aveam Android-ul original al telefonului si nu aveam nimic la update software, am dat update la lollipop din recovery si mergea greu, l-am readus la Android 4.4.4 si acum arata ca are un update la update software, daca-l dau, o sa mearga tot asa greu?

8 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

Ai grija. de obicei ai probleme cu telefoanele chinezesti dinj cate stiu la update. Daca te intelegi cu versiunea asta nu cred ca are rost ca s-ar putea sa fie mai rau. Bafta!

| Denis2017 explică (pentru Nevroza):

Nu prea ma inteleg cu ea...

| Nevroza a răspuns (pentru Denis2017):

Cum a zis si xGamerZ212, incearca poate e mai bun. nu stiu ce sa zic

| Denis2017 explică (pentru Nevroza):

Si daca nu e bun cum dau restore?

| Nevroza a răspuns (pentru Denis2017):

Cu firmware. Practic iti readuci softul la cel original. Cauta tutoriale cum sa il pui, ai nevoie de root pe telefon, laptop si cablu de date, iti dau un link: https://firmwarefile.com/lenovo-a6000

Sper ca te-am ajutat!

| Denis2017 explică (pentru Nevroza):

Pe linkul pe care mi l-ai aratat tu sunt doar firmware-urile S013, S034 Si S062, cand mi-am pus eu lollipop era S051.

| xGamerZ212 a răspuns:

E update oficial din cate stiu nu are ce sa fie rau

| Denis2017 explică:

Daca pun Ressurection Remix Nougat 7.0 sunt sanse sa mearga mai greu?