| slv30 a întrebat:

Am un microfon, destul de ieftin, cu 15 lei, problema e ca, filmez cu OBS, iar cand filmez, se aude un bazait! Am umblat prin setari, dar tot asa se aude. Nu am placa audio Realtek, nu pot da Noise Reduction, nu am Enchament, sau cum se scrie in setari. Pur si simplu nu stiu ce sa fac. As vrea sa ma ajutati, mersi mult!

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pentru obs ai nevoie de cel putin un microfon de 60 lei somic.

| slv30 explică (pentru SasNetRomania):

Serios? straight face Eu zic de calitatea video, chiar daca filmez cu Fraps, Bandicam, tot asa se aude. Mai bine nu raspundeai, eu vreau pe cineva care s-a confruntat cu problema asta.

| SasNetRomania a răspuns (pentru slv30):

Daca esti un copil afon, care te crezi mai destept decat mos craciun, atunci nu mai cere ajutor bai copilas. Ramai in lumea ta, OBS-ul nu e de tine, stai pe "facebou". Iti recomand sa scoti acea pocnitoare de microfon, si vezi apoi cum e video-ul daca mai se aude acel "bazait" sau nu. Daca nu, este de la micro, daca tot se aude este de la placa ta audio, fa update la driverul de sunet sau ia-ti un pc mai serios happy

| slv30 explică (pentru SasNetRomania):

Vrei sa te dai mare destept ma omule, poate ai tu anii tai, si eu am anii mei. Dar nu trebuie sa vorbesti asa, si stai calm, stiu sa vorbesc Romana. Te rog sa nu mai scrii aici, fiindca ma plictisesti.

| SasNetRomania a răspuns (pentru slv30):

Nu am de ce sa ma dai mare, nu-s copil ca voi. Inainte sa vorbesti cu mine dai un search pe google cu numele meu si afla cine sunt.
Eu am vrut sa te ajut, dar esti comunist dala incuiat la minte si cu atitudinea asta nu vei face mare branza in viata astawinking
la revedere.