| mihaigeo999 a întrebat:

Salut, am un microfon intex wireless cu frecventa 255. 2mhz care merge la boxe. Dar boxele nu mai merg. Intrebarea mea e daca pot sa il conectez la laptop prin wireless sau ceva? multumesc anticipat, ofer funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Microfoanele wireless (fara fir) functioneaza cu emitator radio analogic, iar receptorul este conectat in amplificator.
Nu sunt compatibile cu wi-fi folosit de laptop, care sunt digitale si functioneaza pe alte frecvente.

| mihaigeo999 explică (pentru Bula):

Multumesc frumos pentru raspuns

| Bula a răspuns (pentru mihaigeo999):

Verifica atent microfonul (bateria si antena), precum si frecventa radioului si antena pe statie.
De obicei nu prea se strica, doar mici anomalii provoaca probleme, care se pot remedia relativ usor.
Daca nu gasesti nimic in neregula, apeleaza la un electronist sa verifice sistemul.