| Mriio a întrebat:

Salut, am un modem wi fi de la telekom, il am de prin 2016, aseara mi s-a luat wifiul brusc, sunt aprinse toate beculetele pe el, totul e ok doar ca nu pot sa vad reteaua pe nici un dispozitiv, i-am dat restart, l-am scos din priza si tot asa, nu imi apare reteaua, oare care ar fi buba?

3 răspunsuri:
| diNNozo a răspuns:

Buna seara Mriio. Incearca sa il scoti din priza si sa il bagi inapoi. daca tot nu functioneaza ia un ac de gamalie. ( sau ceva micut si ingust ) iar in spatele routerului. ai un buton pe nume "RESET" sau "RESETARE" apasa butonul timp de 5 secunde cu routerul in priza. Daca nici asta nu functioneaza router-ul trebuie configurat de pe un laptop/pc/tableta de un specialist. Bafta!

| anonimg a răspuns:

Eu aș suna la Telekom și aș cere să îmi schimbe aparatura cu una mai nouă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca s-au aprins toate beculetele in acelasi timp
si e vechi de 5 ani
si e de la telekom (fost romtelecom)

e clar ca s-a dus, sa ii fie tarana usoara!
incearca sa il inlocuiesti