| JeIulix a întrebat:

Am un monitor BenQ, aseara mergea perfect,dar azi dimineata cand am aprins PC-ul,monitorul se deschide normal ( apare imaginea pe ecran cu BenQ si ledul este verde) dar dupa ce dispare scrisul,,BenQ" de pe ecran, imi apare,, kein signal"(fara semnal) si ledul se face portocaliu iar ecranul negru( adica nu apare nimic).
Va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

S-a dus placa video probabil. daca ai controlat cablurile si nu merge, s-a dus placa video.

| Dzeko7 a răspuns:

Verifica cablurile daca sunt fixate bine sau du-te cu monitorul la un amic asa iti poti da seama daca e monitorul sau unitatea de vina.