| DocXD a întrebat:

Salut.Am un monitor Lg Flatron w1941s care nu il mai folosesc si am citit pe net de un anumit tv tuner stand alone parca ii zice ca l-as putea folosi la acest monitor sa il fac in TV fara ajutorul pc-ului.Nu stiu sigur dupa ce voi cumpara acest tv tuner si il voi conecta la pc(tv tuner are si telecomanda) in tv tuner mai vine si antena bagata ? sau prinde posturile tv singur

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

La tv-tuner trebuie conectat cablul TV ca sa poti urmari posturile de televiuiune din grila de programe a furnizorului de cablu la care platesti abonament. Daca vrei sa prinzi doar cateva posturi (Tvr, Pro Tv Antena1 si ce se mai poate prinde, depinde de zona in care locuiesti), poti sa folosesti o antena de camera sau chiar o bucata de sarma in loc de antena. Succes!

1 răspuns:
| nutepriveste21 a răspuns:

Cu siguranta ca este nevoie si de antena sau cablu(depinde ce ai tu).