| Vladut123456 a întrebat:

Am un monitor mai vechi care cand e rece se stinge si se aprinde,dar cand se incalzeste nu mai am probleme, care credeti ca ar fi problema?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Condensatorii umflati si devalorizati, asta este problema, trebuiesc schimbati toti, in sursă ca de aceea ai probleme cu el, este monitor vechi cu tub? Su lcd? Ce marcă? Dul la un servis reparatii televizoare, ca acolo ăia fac i monitoare si o reparatie nu te costă mai mult de 70 lei.

| sierra1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi din capitală, la banii ăia (70) își ia omul alt monitor, bun. Si intâi intrebi și apoi dai soluții.

Dacă e un monitor O(Q)LED de 1 metru și ceva - nu-i schimbă nici ștecherul de banii ăia. Ce zici?

| randomgui a răspuns (pentru sierra1):

Cum sa fie Oled? O(Q)LED este o tehnologie noua el a specificat clar VECHI

| sierra1 a răspuns (pentru randomgui):

Un monitor de cinci ani e vechi deja. Poate fi oricum. De ce să ne dăm inutil cu presupusa când intrebătorul nu se deranjează să ne lămurească?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Crt?