| GEORGEMSU a întrebat:

Am un monitor Samsung de 22 inchi si un pc care are o placa video este nvidia geforce gts 450 si are mufa hdmi. Si monitorul are 2 mufe hdmi. as putea sa bag un cablu hdmi in placa si la monitor? si cam ce cablu hdmi ar trebui vreau sa joc si jocuri cum ar fi batelfied 3. va rog sa imi dati niste linkuri cu cabluri hdmi. lungimea cablului sa nu fie mai mare de 1 metru. dau funda +vot. ar trebui sa fie cablu hdmi gold?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/conectica/oem/cablu-hdmi-m-hdmi-m-18m/ asta e cel mai ieftin sau uite link cu toata lista! alege ce vrei! http://www.pcgarage.ro/conectica/filtre/detalii-produs-tip-cablu-hdmi/ dar sa stii ca sub un metru nu cred ca gasesti!

3 răspunsuri:
| Bradster a răspuns:

Cu siguranta DA; este chiar mai indicat, vei avea alta calitate.

| GEORGEMSU explică:

Dar ar trebui cablu hdmi gold pentru jocuri sau nu?

| florin1979 a răspuns (pentru GEORGEMSU):

Nu stiu de unde ai auzit de termenul gold, probabil ai auzit ca la unele placi video au conectorii poleiti cu aur! da nu are nicio importanta, nu te teme, vei acvea calitate superiaora decat vga!