| SoulOnFire a întrebat:

Am un mp3, gen Ipod Shuffle si am o problema. Nu stiu cand bateria este incarcata complet dupa ce il conectez. Are un led rosu care se aprinde si se stinge in continuu cand este pornit. L-am bagat la incarcat de azinoapte si ledul continua sa functioneze pe rosu. si il am pe "on", daca il bag la incarcat pe "off", nu se aprinde niciun led... Cum pot sa imi dau seama cand e incarcat complet daca acel led rosu se aprinde si se stinge incontinuu? Mersi.

5 răspunsuri:
| SoulOnFire explică:

Salut din nou. L-am formatat din windows si nu stiam daca e ok sa il formatez sau nu si acum nu mi-l mai citeste. cand il conectez la pc nu imi apare nimic sad ce sa fac?

| SoulOnFire explică:

Am rezolvat a doua problema, nu facea contact bine inauntru si l-am desfacut, dar vreau sa imi raspunda cineva la prima intrebare! "Cum pot sa imi dau seama cand e incarcat complet daca acel led rosu se aprinde si se stinge incontinuu?"

| cristy_8053 a răspuns:

Salut ai reusit sa iti dai seama cand e incarcat? Si eu mi-am luat un mp3 recent si are un led de culoare rosie caresta aprins non-stop. Daca ai bunavointa ast ras tau pe cristy_jbh messenger id.ms anticipat!big grin

| SoulOnFire explică (pentru cristy_8053):

Acel led sta non-stop aprins cat timp e pornit mp3-ul. Nu ai cum sa stii cata baterie mai ai si trebuie sa ai intotdeauna ceva de rezerva la tine sau sa-l incarci inainte sa pleci de acasa. Calitatea lor nu e prea buna, chiar daca au carcasa din aluminium. Oricum, eu ascult mai mult pe telefon. il folosesc pe post de mp3. Bafta.

| Drew200 a răspuns:

MP3 playerul va incepe sa se incarce automat cand este conectat la un calculator. Cat timp MP3 playerul se incarca, LED-ul palpaie odata in fiecare secunda. Cand bateria s-a incarcat (dupa maxim 3 -4 ore), LED-ul se v alumina permanent si MP3 playerul se va opri automat din reincarcare pentru a preveni supraincarcarea.
Timpul de operare maxim poate fi atins numai dupa 10 cicluri de incarcari ale bateriei