| Dan261998 a întrebat:

Salut,
Am un Nexus 7 2012 si mi se descarca rapid tableta...Pe internet vad ca tine intens vreo 8-9 ore jocuri, internet...mie mi a luat 50 % baterie la 2-3 ore de stat pe net..Prima data am incarcat o doar pana la 100 %.Am 4, 3 jelly bean android. Ce pot sa fac va rog?
Funda rapid.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. De ce ai 4.3 si nu 4.4?
2. Ce aplicatii si cate ai instalate?
3. Daca ai gunoie gen antivurus, ram booster, task killer sau battery saver (aplicatii de astea de ***) scoate-le de acolo.

| Dan261998 explică (pentru sltlp):

1. Pai am mai vazut pe net ca 4, 4 nu e chiar asa de bun...
2.Am 25 aplicatii, fifa 14, gta sa, nfs most wanted, asphalt 8, weather, skype, mess, facebook de astea...
3.Pentru ca mi ai zis le am sters aveam battey saver si clean master de acolo vedeam cati ram aveam ocupat si cat la % baterie...

| sltlp a răspuns (pentru Dan261998):

1. lasa netu. 4.4 e mai bun.
2. Ai destule, si multe ruleaza in fundal.
3. Citeste: http://totallasttutorial.weebly.com/smart/android-si-memoria-ram. Nu iti trebuie sa stii cat ram ai ocupat deoarece e baiat mare, stie singur ce sa faca.

| Dan261998 explică (pentru sltlp):

Sa mi fac update la 4.4 se merita, ma ajuta cu ceva sa nu se blocheze sau sa mearga in reluare?

| sltlp a răspuns (pentru Dan261998):

Nu merge nimic in reluare. Si daca esti panicat, se poate face oricum downgrade.

9 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Tu nu ii poti face nimic. Cand are putina baterie poti inchide aplicatiile, scadea luminozitatea si oprirea GPS, Wi-Fi, Date Mobile, etc.
Problema este cu bateria, deoarece este slabita. Incearca sa folosesti "utilizarea bateriei".
Parerea mea este ca daca 50% trece dupa 3 ore, este foarte buna tableta.

| Dan261998 explică (pentru snzpaul):

Pai tableta are 4350 mah trebuia sa tina mult mai mult si in al doilea rand ar trebui sa tina 50 % tableta cand joc incontinu, nu cand navighez...

| IonutzZuy a răspuns:

Ai cumva instalat POU sau MY TALKING TOM daca ai incearca sa le dezinstalezi si eu am patit asa si dupa ce le-am dezinstalat nu mai se descarca

| Dan261998 explică (pentru IonutzZuy):

Am mai talking tom! laughing

| Dan261998 explică (pentru Dan261998):

My*