| SkaterBaa a întrebat:

Salut am un Nokia 5230 cu touch screen
El are o memorie interna de 60 de mb, dar eu am instalat ceva aplicatii si ele s-au instalat automat in memoria telefonului, astfel eu nu mai am memorie in telefon, dar am pe card o gramada.
CUm pot muta aplicatiile din memoria telefonului in a cardului? cum pot face ca d-acu' sa le instalez direct pe card?

Daca nu aveti un astfel de telefon va rog nu raspundeti, n-are rost sa va pierdeti timpul degeaba, caci funda nu va dau decat daca chiar ma puteti ajuta!

2 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Muta-le de acolo pe card. Setezi ca sa se stocheze direct pe card.

| pinolose a răspuns:

Eu momentan am un galaxy next si am aceeasi identica problema, dar nu se poate resolva. unele aplicatii trebuie sa fie neaparat pe memoria interna ca sa funzioneze. ca sa stii ce aplicatii poti muta pe card instaleaza aplicatia asta: app 2 sd. este foarte buna pentru ca iti zice ce aplicati poti muta pe sd fara sa stai sa te uiti la fiecare aplicatie, si iti permite sa le muti direct din aplicatia aia nu trebuie sa o inchizi si sa o muti din setari. apoi poti sterge si cake ca sa liberezi 2-3 mb. Sper ca am fost de ajutor!winking