| Adryan22 a întrebat:

Am un Nokia n70 si de ceva vreme imi apare ca am casca conectata chiar daca nu am castile conectate. Am incercat sa pun castile si sa le scot dar degeaba, telefonul imi spune ca am castile conectate si nu se aude nimic in casca si nici nu functioneaza microfonul. Cum as putea rezolva aceasta problema? Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Pentru ca Nokia nu este asa de buna cum o lauda lumea. Si eu am avut o groaza de probleme cu softul telefonului, apoi s-au defectat tastele 7, 8 si 9. Data viitoare nu iti mai lua Nokia. Sunt varza. Incearca sa opresti telefonul si sa il pornesti din nou. Daca tot nu merge, da-i revenire la setarile din fabrica. (vezi ca asta sterge toate numerele de telefon si datele din memoria telefonului. Pentru orice eventualitate scoatei cardul micro SD.) Bafta!

| Adryan22 explică (pentru alecx4music):

L-am restartat, l-am si resetat, l-am si resoftat si degeaba.
am dat la hand set dar degeaba.tot nu il aud pe cel care vorbeste si nici el nu ma aude pe mine./...e ca si cum as avea castile conectate tot timpul.dar nu sunt.

| McCrush a răspuns:

Du-te in setari si dai la hand set