| Leatherleader a întrebat:

Am un Opel Astra 2003, iar de cateva zile beculetul de la airbag din bord sta aprins. De ce nu se stinge, care ar fi problema? Funda urgent!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ai umblat pe sub scaune verifica sa nu fi scos mufele din greseala. Verifici mufele de la airbag iar dupa scoti bornele de la baterie si o lasi cateva ore bune iar dupa ce montezi bornele ar trebui sa dispara eroarea. Daca nu baga testerul pe ea si iti zice exact care e problema.

Daca mergi cu ea asa in caz de accident nu iti mai sare nici un airbag.

| Anonimuserr a răspuns:

Există clar o problemă cu airbag-ul. Cred că trebuie să te duci al un mecanic cu ea. Să nu ai vreo neplăcere să ți se deschidă airbag-ul când conduci.