| horia1999 a întrebat:

Salut am un Orange nivo si am facut root am cam distrus launcherul esre vreo posibilitate sa il refac? repede va rog imi apare decat ecranul negru fau funda!

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Ii dai hard reset. Vezi pe net instructiuni
De obiecei tii apsat volume up/down + butonul de power pana iti apare un meniu si de acolo alegi reset.

| ZeroDiferit a răspuns:

Nu stiu daca un factory reset te ajuta. El doar curata memoria. Opinia mea e ca ai 2 solutii: Ori ai un backup facut inaintea rootari si il folosesti, ori resoftezi telefonul.