| Balan_Marian_1997_D8Mk a întrebat:

Salut,
Am un Panasonic TZ 100 insa nu stiu cum sa imi activez flash-ul pe portret. (P).
Imi apare mereu ca este interzis flash-ul chiar daca am silent mode off.

Ma puteti ajuta va rog cu o rezolvare?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Tine cont ca flash nu merge in situatiile astea:

• During motion picture recording
• When recording 4K photos
• When recording using [Post Focus]
• When using the electronic shutter
• When [HDR] is set to [ON]
• When [Silent Mode] is set to [ON]
• When a picture effect in [Filter Effect] of [Filter Settings] is se

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Panasonic ce, telefon camera foto sau ce, ca pui jumatate de intrebare am un Panasonic si altii trebuie sa ghiceasca, Panasonic au scos de la walckmane si videorecordere televizoare, pana la camere foto digitale.

| Balan_Marian_1997_D8Mk explică (pentru CristiDinBucuresti):

Salut, camera foto. Am mentionat si modelul TZ-100 credeam ca e usor de observat. Sorry daca nu am fost foarte clar

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa te uiti in manualul ei de instructiuni si sa vezi cum poti seta si daca camera are aceasta functie, ca daca nu are nu poti seta nimic.

| Wr3nch a răspuns:

Te duci in Menu -> REC -> Flash - > flash mode si alegi Forced Flash ON.

| Balan_Marian_1997_D8Mk explică (pentru Wr3nch):

Am gasit sectiunea flash insa este indisponibila, practic nu o pot selecta sad

| Balan_Marian_1997_D8Mk explică (pentru Wr3nch):

O sa incerc si revin cu un raspuns

| Wr3nch a răspuns (pentru Balan_Marian_1997_D8Mk):

Tine cont ca flash nu merge in situatiile astea:

• During motion picture recording
• When recording 4K photos
• When recording using [Post Focus]
• When using the electronic shutter
• When [HDR] is set to [ON]
• When [Silent Mode] is set to [ON]
• When a picture effect in [Filter Effect] of [Filter Settings] is se