| alex2009 a întrebat:

Salut am un pc cu 512 rami si as vrea sa ii mai pun 2 gb de rami trebuie sa tin cont de ceva cand ma duc sa cum[ar cei 2 gb de rami daca cumpar cei 2 gb de rami o sa mearga windows 7 sau trebuie sa il mai imbunatatesc cu ceva? Multumesc!

4 răspunsuri:
| linux996 a răspuns:

Uita-te in primul rind la specificatiile placii de baza ce memorii suporta si kita kantitate. Dupa care mergi la magazin si iti akizitionezi placile de memorie, daca ai 2 sloturi pentru memorii te sfatuesc sa iei 2x1GB ca sa lucreze in dual chanel. Pentru a rula windows 7 uitet aici de ce cerinte sunt nevoie.''http://windows.microsoft.com/......nts''(fara ghilimele) BAFTA!

| AlexBitza a răspuns:

Trebuie sa stii ce ddr sunt, ideal ar fi sa te duci cu ram-ul acolo de unde o sa cumperi si intrebi. pentru windows 7 iti trebuie si un procesor peste 1, 8, si o placa video acceptabila.

| stefan1995 a răspuns:

Salut.depinde ce ddr-am are pc-u tau sa nu cumperi ceva degeaba. poate sunt si altele...du-ti pc-u la magazin si aia daca vor o sa-ti zica ei.o sa mearga dar trebuie si placa video...32x sau 64x. vezi tu! bafta

| Nustiu_2606 a răspuns:

Pai normal ca conteaza ce fel de rami cumperii... ddr 2 sau ddr etc
depinde de ce placa de baza ai si ce fel de rami suporta... nu neaprat daca ai 2 gb de ramii o sa-ti mearga windos 7