| DoctorOtker22 a întrebat:

Salut, am un PC cu gtx 1050 ti si processor amd rayzen 1500x, si pe Fornite am drope framuri pe fornite (in special in zona de spawn a playerilor si cand sar din acel' 'autobuz" ) Driverele cred ca le am actualizate pe toate, care ar putea fi problema? Aici o poza cu task-managerul cu jocul pornit : https://imgur.com/a/9JGBKjo

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce rami ai si ce placa de baza? Verifica voltajul lor in cpu-id, iti poate imbunatati putin experienta. Drop frame-uri pot proveni din orice, incearca si variante mai vechi de la driverul Nvidia, ultimele versiuni ar trebui sa adauge stabilitate, dar nu pe toate sistemele si configuratiile.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Un amd cu un nVIDIA pare o comparatie ciudată, ar fi fost preferabil un Intel in loc de ryzen sau o placă video de la nVIDIA, dar totusi nu este o diferenta mare. Încearcă să nu joci pe high sau pe max, deși vorbim de 4gb de memorie, la un joc din 2018 este potrivit să joci pe mediu sau daca ai un monitor de 1440p sau 4k ar trebui sa ai probleme pentru ca gtx 1060 este dedicat jocurilor AAA in 1080p. Mai am o singura concluzie : verifica câți W are sursa să nu cumva toate componentele in total să ceară mai multă putere decât sursa poate, pentru ca atunci se limitează puterea calculatorului. Sper ca te-am ajutat.

| DoctorOtker22 explică (pentru PappZsoltAndras):

Problema este că si dacă joc pe rezolutia de 1280x1024 de exemplu si toate celalate pe low tot apar drope-framuri țin sa mention că in joc am in jur de 80-120 fps.( Driverul de la placa video il am actualizat la versiunea actuala.)

| PappZsoltAndras a răspuns (pentru DoctorOtker22):

520W este de ajuns pentru gaming, sincer nu mai am opțiuni în afara de a-ți cumpăra un procesor mai bun.