| wavemaster a întrebat:

Salut. am un pc cu Intel pentium e5300 2.60ghz 2gb ram ddr2 sau 3 cred nu m-am uitat pe placa de baza, placa video integrata Intel g33/31 express chipset family si as vrea sa imi recomandati o placa video dedicata care sa imi ruleze mai multe jocuri si in mai multe fps. stiu ca e cam vechi pc ul, dar pentru mine e ok si as vrea sa-i iau placa video ca sa mi duca mai bine jocurile. ce spuneti merita? daca da, astept recomandari. ms anticipat

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Problema este că nu știm câți bani ai de investit în placa video.
La pc-ul care îl ai nu-ți recomand o placă video prea scumpă, de gaming, pentru că piesele din pc ar împiedica placa video să ofere toate performanțele ei.
Aceste plăci sunt sh dar îți dă garanție la ele: https://www.samwise.ro/......ci-video-6

| marinaru777 a răspuns:

Cred ca ai slot pcie pentru placa video nu agp? Da jos de pe google cpuz si vezi ce placa de baza ai. Placi video de 512mb minim sau pana in 2gb. Dupa ce cumperi o placa video sa intrii in programul placii si sa alegi performanta nu calitate daca vrei sa ai mai multe fps uri in jocuri.