| BlackBriliant a întrebat:

Am un pc cu procesor ryzen2200g, sursa Atx 500W. Ce placa video recomandati? Sa fie pentru gaming, si sa fie Amd(ca si procesorul), si sa nu necesita alimentare separata. Buget 500-700. Multumesc

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Exista si asa ceva:

https://www.pcgarage.ro/......-separata/

13 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

RX 570 e cea mai buna alegere din tabara AMD.
Gasesti o placa noua chiar si pe PCGarage in 700 RON,

iar din tabara nVidia, cel mai bine s-ar potrivi GTX 1050 Ti daca vrei noua, sau 1060 6GB daca cauti SH.

| Bizon95 a răspuns:

Placile video nu au nici o legatura cu tipul de procesor
cat timp e destul de puternic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

E mai buna ca orice amd la banii aia, si stai linistit ca este perfect compatibila cu procesorul.

| Sekim a răspuns:

Salut
Sunt cateva variante la care ar trebui sa te gandesti
1. Daca vrei o performanta mai ridicata, incearca sa verifici oLx pentru placi video.
2. Daca vrei sa fie noua, nu o sa fie chiar asa o mare performanta dar poti alege dintre : Gtx 1050( normal sau 1050 Ti ), Gtx 1650 ( desi nu iti recomand pentru ca a dat fail in multe jocuri si mi se pare un FAIL total placile astea ), Rx 570, Rx 580.

Uite ce am gasit pe oLx in doar 2 minute de cautare : Gtx 1060 fiind mult mai bun decat placile specificate de mine mai sus, este la un pret extrem de ok. Uita-te aici : https://www.olx.ro/......-gtx-1060/ sunt sute de anunturi cu preturi ok si in stare buna de functionare.
Enjoy.

Răspuns utilizator avertizat