| TotiPenru12341 a întrebat:

Am un pc de ceva vreme si nu mai porneste dekstopul adica arata negru. S-a ars placa video? Sa-l duc la reparat? Merge daca iau alta placa video? Multumesc

5 răspunsuri:
| MisterSTAG a răspuns:

Daca windowsul se deschide si apoi ecranul ramane negru, incearca sa schimbi windowsul. Daca e negru tot timpul, du-l la un service.Nu e neaparat placa video. Poate fi orice altceva. Poate este o problema cu ecranul.Sa cumperi o noua placa video e destul de costisitor.Depinde ce fel de placa vrei si sa ai grja sa fie compatibila cu placa de baza

| TotiPenru12341 explică (pentru MisterSTAG):

Nu,nu-mi arata windows-ul.A mai facut asa dar am asteptat cateva zile acum am alt pc, dar il prefer pe cel vechi si de aceea vreau cred ca o sa-l duc la service.Si daca as vrea sa-mi iau o placa video ce mi-ai recomanda (joc cs go) si am un Intel celeron 2.5 ghz 2 gb ram ( o sa mai bag) am mai avut cs go dar necumparat si mergea foarte bine...dar pe asta Intel core 2 duo e8400 1 gb ram nu merge asa de mine...5-15 fps rare ori 25-30 pe low.Eu as merge pe un amd nu stiu ..nu sunt asa de informat despre placi video. Multumesc astept raspunsul tau! Sorry daca am gresit undeva scriu pe graba

| ĄĿiŒ a răspuns:

Daca ai posibilitatea schimba monitorul cu altul ca sa fii sigur ca nu e de la el. Daca totul merge bine cu un alt monitor atunci trebuie sa cumperi unul nouwinking Cel mai bine du-l la un specialist. Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot fi mai multe cauze. Monitorul, placa video, placa de baza, hdd, procesorul. Du-l la un service macar sa iti zica care e problema sa nu cumperi piese aiurea

| TotiPenru12341 explică (pentru ĄĿiŒ):

Pai acum am alt pc si merge monitorul perfect, dar vreau sa-l fac pe cel vechi