| anonim_4396 a întrebat:

Am un PC facut pe piese cu lrocesor I7 7700 si placa video Asus GTX1060 6gb strix. Ce monitor se potriveste? Sa nu fie nici exagerat de scump. Maxim 1000 lei

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai 0, 25 dioptrii sau peste, atunci orice monitor e bun.

| Iunix a răspuns:

Poți să-ți iei un televizor. E mult mai ieftin decât un monitor, poți să-ți iei cu ce diagonală vrei, și așa o să ai 2 într-unu, ( monitor și televizor ) și-l conectezi la pc printr-un cablu HDMI. Caută un cablu de calitate. Dacă vrei îți pot recomanda unul pe are l-am testat și funcționează foarte bine și se vede că e de calitate.

| UserRo10 a răspuns (pentru Iunix):

Momentan asta fac, dar TV-ul nu duce mai mult de 1920x1080p

| Iunix a răspuns (pentru UserRo10):

Poftim un smart tv 4k ( 3840 x 2160 ) și cu o diagonală de 102 cm https://www.emag.ro/......D763NNBBM/

| Superior a răspuns (pentru Iunix):

Da dar televizorul nu are protectii precum Low Blue Blight si Flicker-Free, ceea ce vor distruge retina in timp. Nu zic ca monitorul obisnuit nu o face dar e mai sigur si confortabil ochiilor.

| KlibrDM a răspuns:

Daca vrei ceva special, monitoarele ultra-wide sunt nice si gasesti unele sub 1000 lei.
https://www.pcgarage.ro/......a-la-1000/
Iar daca vrei ceva pentru esports, cele la 144hz incep la 1100 lei.