| John3Deerem a întrebat:

Salut, am un pc si cand apas butonul de start pe monitor imi apare dintotdeauna prima data Asus si apoi imi intra in desktop acum cand il aprind imi apare Asus si asa ramane, nu mai intra in desktop

3 răspunsuri:
| Ioana803 a răspuns:

Hmmm, posibil ca pc-ul tau sa fi capatat ceva virusi sau licenta ti-a expirat si posibil sa mearga ceva mai greu.

Daca totusi nu se mai deschida, sa intre in desktop... formateaza-l, instaleaza-i din nou windows ul. big grin

| Kimokato a răspuns:

Încearcă să intri în setările BIOS și dăi reset la setările originale.

| Learoyd a răspuns:

Salut! Posibil ca sistemul tau de operare sa nu mai functioneze. poate e virusat sau cineva a intrat in bios si a pus ca pc-ul sa booteze de pe dvd/usb. Incearca saa ii dai hard resset de 3 ori(tine butonul de power apasat pana se opreste pc-ul, dupa mai fa asa de doua ori si o sa iti apara windows recovery). Dar cel mai bine bagi un windows nou.