| Alex07291999 a întrebat:

Am un pc vechi... din octombrie, nu l-am mai folosit. Ultima dată l-am pornit acum 2 luni, doar pentru un sfert de oră. Acum, cand l-am pornit, nu se mai aprinde. Are următoarele simptome:
-unitatea porneste normal, exact ca inainte, dar nu se aprinde monitorul, nu imi apare nimic pe ea
- ea ar da semne ca ar încerca să se aprinda (se aud unele sunete care se auzeau cand se aprindea).
- am incercat sa ii dau testare, dar degeaba.
Ce imi sugerat sa fac? Un raspuns va rog frumos! Sau din ce cauza se comporta asa?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| ScortSyndicate90 a răspuns:

Frate, daca nu ai semnal inseamna ca ceva nu este bagat bine! Verifica toate firele/cablurile cablaraia tot, atat pe exterior cat si pe interior! Daca tot nu se aprinde inseamna ca e ceva de la el in sine sau poate fi de la hdd/ssd! Ce pc ai? Mai exact specificatiile si din ce an il ai?

| Alex07291999 explică (pentru ScortSyndicate90):

E vechi...de prin 2009 l-am lua. in timpul ala am dat 2.000 lei pe el. O sa ma uit maine pe la cabluri. În exterior. ca in interior nu cred ca se putea desface singur.