| alex2009 a întrebat:

Salut am un pentium 4 din 2005 cu un hard de 80 gb si as vrea sa stiu daca hardul este pe sata sau pe ide?

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Instaleaza acest soft in computer. Iti va spune tot ce ai in calculator! Daca e atat de vechi ...banuiesc ca ai un hard pe ide (poate fi si sata)!
Poti desface carcasa si o sa vezi o panglica ata sau sata, pe hard scrie ce model, serie, data fabricatiei etc. / te uiti pe pagina producatorului la toate detaliile.
Everest
http://download.kappa.ro/action__file/action__license/id__1/file__4566

| împartezâmbete a răspuns:

Pai trebuie sa deschizi unitatea..si acolo vezi mufa..... daca e SATA sau IDE... si daca nu stii cum arata SATA sau IDE da o cautare pe google si afli

| DtHiro a răspuns:

Sau instalezi astra32 si dai click pe hard si vezi informatii despre el, dar mai mult ca sigur hardul tau e pe ide (p-ata)