| CodrinBradeaCox a întrebat:

Salut,am un prieten care are o problema la pc.
Mai exac cand vreau sa-i formatez pc-ul cand ajung la punctul de a sterge partiile,C-ul spre exemplu, nu-mi pare acea optiune de a daformat sau de a sterge.
De ce? Dau funda cine ma ajuta.

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Poate e de vina HDD. INCERACA si cu un alt windows.

poate windowsul dupa cd este corupt. cu fisiere lipsa

| CodrinBradeaCox explică (pentru octav005):

Piretenului ala al meu, nu-I merge dvd rom-ul si ce-am incercat eu a fost de pe windows direct.
Problema e ca am instalat si windows 7 crackat si asa face cum am zis, si am zis ca poate-i corrupt si am luat windows 10 de pe site-ul original si la fel face.

| octav005 a răspuns (pentru CodrinBradeaCox):

Poate ai HDD DEFECT. sa ai sectoare defecte, bad-uri.

| Rimidalvv a răspuns:

Daca te referi la reinstalarea windows s-ar putea sa ai o copie corupta a versiuni, incearca sa-l piratezi depe un site de incredere si uitete la comments/review big grin.

| CodrinBradeaCox explică (pentru Rimidalvv):

Asa am facut, plus ca ultima data am laut windows 10 ( Pana acum incercasem doar windwos 7) dar tot asa face, chiar si la windows 10 de pe site-ul oficial.
Habar n-am de ce nu apare butonul ala de format...