| Xenoverse a întrebat:

Am un prieten care inainte a avut windows 7 si acum a trecut pe 10 si e total multumit mi-a spus ca de cand a trecut la noul sistem de operare laptopul lui se misca mai rapid, ce credeti windows 10 e mai rapid ca 7? Astept raspunsuri cat mai bune.

7 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Depinde de laptop cat de nou e am avut si eu wind10 dar nu mi se parea ca se misca mai repede am wind 8.1 de vreo 4 ani si se misca perfect da bine e doar o parere fie care face ce vrea

| Deserth a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Da normal, depinde foarte mult si de partea hardware, eu de ex.am un pc construit de mine cu cele mai performante componente, din prima instalare windows 10 a mers perfect si merge inca de patru ani

| BostanDaniel1974 a răspuns (pentru Deserth):

Depinde de windwows sa stii ca e diferenta intre windows10 home si windows10 profesional

| Deserth a răspuns:

Normal ca e mai bun, este un sistem de operare mai nou mai fiabil

| dante94 a răspuns:

Poate ca se misca mai rapid dar daca prietenul tau se joaca pe el s-ar putea sa fie dezamagit(desi e un windows mai nou putine jocuri au compatibilitate exclusiva windows 10 iar majoritatea se descurca ok pe windows 7 acum depinde si de specificatii)

| KilluaSenpai a răspuns:

E mult mai rapid 10 daca ai si un calculcator decent.
Daca stii ca ai un pc slab, ramai pe 7.

| Nobody02 a răspuns:

Eu sunt mult mai mulțumita de Windows 7, dar şi 10 e foarte bun. Depinde de capacitatea pe care o are laptopul tău.