| Alexdapatabus a întrebat:

Am un procesor Intel core 2 quad 9550 2.83 Ghz. Folosesc pc-ul de regula pentru a juca LoL (4 GB RAM ddr2 si PV Nvidia GTX 650 2 GB). Obtin performante din ce in ce mai slabe atat in joc cat si navigand pe net. Temperatura procesorului cand nu ma joc este intre 73-75 grade iar cand intru in joc ajunge la 87 de grade. Ceva sfaturi? Ar ajuta schimbarea pastei termoconductoare? Nu, nu doresc un alt PC momentan fiindca activitatile pe care le desfasor la PC dupa cum am spus sunt in mare parte navigarea pe net si LoL.

Răspuns Câştigător
| chioscuta a răspuns:

Da,ar ajuta schimbarea pastei termoconductoare, eventual si instalarea unui cooler ceva mai performant si reinstalarea sistemului de operare.Performantele calculatorului tin foarte mult si de performantele hard diskului, acesta fiind cea mai lenesa componenta a unui calculator, recomand montarea unui ssd in locul hard diskului.Bafta!

1 răspuns:
| iwefgOficiall a răspuns:

Schimba pasta termoconductoare si o sa fie la normal.