| Flavy1 a întrebat:

Salut am un procesor Intel pentium g840 2.80ghz si imi arata ca temperatura lui este de 65 de grade...asa imi arata programul CoreTemp dar cand intru in biosul calculatorului imi zice ca temperatura este de 38 de grade! aveti vreo idee..care arata temperatura corecta?

2 răspunsuri:
| SoundTHeWave a răspuns:

Eu mereu ma uit la temp din bios... pe pc-ul vechi aveam 40-42 pe acesta am undeva la 38 deci presupun ca este corect deoarece pe ambele aveam acelasi sistem de operare instalat. Poate nu ai coolerele orientate bine si ceva sufla aer cald spre procesor / ti pc-ul langa o sursa de caldura, dar cum am zis eu as avea incredere in bios.

| Timpului_Masina_1998 a răspuns:

Presupun ca aia de 38 pentru ca e destul de mare temperatura de 65 de grade pentru un PC... pentru un laptop temperatura de 65 de grade e una medie asta in cazul in care nu ai cooler big grin