| UpSideDownSix a întrebat:

Salut, am un ps3, iar controller-ul de la el este defect. Când îl pornesc se tot mișcă ca și cum sunt butoanele apăsate și intră în aplicații singur.
Care este problema?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil cauciucurile sau placuta (PCB-ul) pe care apasa butoanele s-au uzat sau o fi sarit ceva pe acolo care apasa mai multe in acelasi timp. Asta in cel mai usor caz, ai putea sa desfaci si tu controller-ul si sa verifici aceste lucruri. Doar daca nu merge... ce se mai poate intampla? big grin

In cel mai rau caz, probabil conexiunile, tot de la PCB sunt duse, asa ca... nu prea ai ce sa faci daca nu le ai cu asta si doar cu un service ai putea sa rezolvi.

Numai bine! ^_^

| UpSideDownSix explică (pentru DoarBogdan):

L-am desfăcut de vreo 5 ori, nu cred că mai există o șansă ca eu să îl pot repara.
Mai am un controller care pare să fie mai puțin defect, poate mă poți ajuta cu acela. Joystick-ul din stânga este defect și butonul R2. Atunci când încerc să dau în față cu joystick-ul din stânga personajul meu merge sacadat iar câte o dată când merg în dreapta îmi merge în alte direcți și tot așa, iar butonul R2 pur și simplu nu merge.

| Catrice a răspuns:

Pai e defect, la ce te așteptai.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Wow, exact asta a zis si el thinking

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Te plictisești cumva și nu stiu eu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Exclus. Daca ma plictiseam erai prima persoana care afla ^_^ (more or less)

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Atunci pa (aka ignor)hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori butoanele sunt apasate inauntru ori e ceva electric. Deschide si vezi, nu ai mult de pierdut