| JohnBmR a întrebat:

Am un ps4 care e la 12m de router. Pot sa pun un cablu de net? Si daca pun, cum pot pune prin perete sau ceva adica sa nu atarne prin casa.
Multumesc.

1 răspuns:
| StefanChriss a răspuns:

Routerul trebuie sa aiba port pentru cablu de net cu capat dublu. Iti cumperi cablu de net de 20m, e vreo 30 de lei, il duci pe jos, dai gaura cu bormasina jos la tocul usii si il treci pe acolo, apoi continui cu el pe marginea de jos a peretelui pana unde ai nevoie.