| Mdrăgan a întrebat:

Salut.
Am un PSP-3004 si am o problema.
L-am lasat intr-un sertar cateva luni bune deoarece ma plictisisem de el ca aveam doar un joc si ieri l-am luat din sertar si l-am pus la incarcat DAR NU CU INCARCATORUL LUI ORIGINAL DEOARECE NU IL AM si i-am conectat acel cablu cu mai multe mufe daca il stiti.
L-am bagat la incarcat si imi aparea ca am bateria full dar se stinge imediat si nu mai pot sa il pornesc decat daca il bag la incarcat si sa stau pe el la incarcat.
E de la baterie sau incarcator sau placa de baza?

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Bateria, mai exact circuitul bateriei raporteaza gresit ca bateria e full asa ca nu te lasa sa bagi curent in ea, dar de fapt e 0 si de aia nu il mai poti porni fara mufa de curent

| Mdrăgan explică (pentru JicaContra):

Trebuie sa iau baterie noua nu?

| JicaContra a răspuns (pentru Mdrăgan):

Da, insa nu sunt 100% sigur ca e din baterie, logica spune ca da, insa practic e posibil ca circuitul respectiv sa fie in psp nu in baterie, asa ca, ori ai un prieten cu care sa faci schimb de baterie, ori cumperi o baterie cu, comanda on-line si pe care sa o poti da inapoi daca tot asa facewinking

| JicaContra a răspuns (pentru Mdrăgan):

Producător: Powery
sincer, nu stiu, stiu ca in general la laptop-uri e nasol cu o baterie ne-originala, la psp chiar nu am habar, cauta si tu review-uri pe google despre bateria si producatorul ala, pe tine te doare, nu pe mine, asa ca studiaza problemawinking

| Alverto a răspuns:

Cam asta se întâmplă cu consolele după un timp fiind neutilizate, ar putea fi placa de bază

| Jackpot2 a răspuns:

Asa am pățit eu dar la laptop. Odată am plecat de acasă pentru câteva ore și nu l-am pus la încărcat și nu mergea decât dacă îl conectam laufa de încărcare. Este de la baterie toata treaba!