| Madalin3910 a întrebat:

Am un receiver (Decodor) de la dolce( Huawei-ds530h). Cand apas pe butonul de deschidere se aprinde butonul rosu de semnal, ramane asa vreo 3 secunde apoi scoate un sunet si se inchide iar dupa aceea o ia de la capat. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa suni la ei si iti vor explica care e problema si iti vor a o solutie.

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Exact aceeasi problema am avut-o si eu.un condensator umflat
l-am dus la reparat, daca suni la ei iti vin dupa nu stiu cate zile si iti ia o gramada de bani, asa ca mai bine il faci tu frumusel la un service de televizoare, electronice si scapi mai ieftin de 1000 de ori

| Mihaescu_Viorel_1973 a răspuns:

Asa este. un condensator umflat de 1500 microfarazi.costa 2-lei se inlocuieste intr-un minut.plus alte 3-4 desfacutul carcasei. exista si un tutorial pe youtube.https://www.youtube.com/watch?v=-yY8-slkAyE