| xBadBoy007x a întrebat:

Salut am un rooter Huawei 655b si trebuie sa fac un port in care pot sa las playeri sa intre pe servarul meu de cs am incercat cu Forwarding... dar nu stiu nu-i dau de cap cine ma poate ajuta o sa ii fiu recunoscator multumesc.

Ps: vreau sa tin redirecte si nu ma lasa rooterulangry, scuzati categoriapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| King_Iulian_1977 a răspuns:

1.nu stiu ce port vrei sa forwardezi dar sa nu fie pe 80, incerci pe un port mai sus de 1024
2. poti sa incerci cu DMZ, tot ce vine de pe extern vine pe ip care il treci in dmz.
3. poti sa verifici cu telnet ipextern port sa vezi daca ajungi din afara pe servarul tau.