| VICTORDORIN a întrebat:

SALUT AM UN ROUTER Asus RT-N18U 2.4GHz 600Mbps High Power Router, Gigabit Ethernet, USB 3.0 SI M.AR INTERSA LA CE SE FOLOSESTE PORTURILE USB?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Poate fi si server media, bagi in usb alea un hdd de 2tb si faci server media, de date. Adica in my network apare routeru, intrii pe el si are spatiu de stocare prin usb-ul acela.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Si toate calculatoarele conectate la acel router vor vedea serverul ftp. Acela de asemena poate fi accesat de la distanta prin proxy (gateway - external ip tau) ca sa vada data de pe el. Astfel ar veni o retea tip deep web lvl 2 (ftp networks) happy na ca am zis-o si pe asta tongue

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Adica daca tu esti de pe calculatorul unui prieten in alta tara, si ai filme puse pe routeru tau de acasa, pe server, tu poti intra pe routeru tau de la distanta si sa vezi ce are in el. Da cam asta ar fi tot. I'm out.