| Carare_Mihnea_1995 a întrebat:

Salut,am un router Huawei home gateway HG658 V2 de la telekom, dar de curand in zona unde stau eu (mediu rural) s-a pus pe stalpi fibra optica.Au venit cei de la telekom mi-au instalat router-ul dar eu am viteze de download de pana in 17 Mbps iar pe site-ul de la telekom maximul este de 1000(nu am router de 1000 de mbps dar macar 100 sa mearga). Stie cineva de ce nu am aceste viteze?

Răspuns Câştigător
| Amis a răspuns:

Site-ul este ceva, viteza de care dispui tu, este altceva. Oricum, nu am fost destul de lamurit. Pana la urma, sa inteleg ca ai cablu? Daca acesta intra direct in router, iar din el intr-un alt dispozitiv ( calculator, laptop ), ar trebui sa fie o problema fie cu routerul, fie de la ei. Oricum, cea mai buna varianta ( repet, in caz ca ai cablu ), ar fi sa conectezi direct cablul in calculator sau laptop, si sa faci atunci un test. Depizand de viteza pe care o ai, vei fi aproape sigur daca e vorba de o problema tehnica, sau de la tine.
Iar in caz ca nu am inteles eu bine intrebarea ta, imi cer scuze.

| Carare_Mihnea_1995 explică (pentru Amis):

Nu,nu am cablu ii DSl, am observat ca ii ceva total diferit.
Stii de ce tot nu am viteze mai mari ca pe net ar acest tip trebuie sa dispun pana la 100mbps

| Carare_Mihnea_1995 explică (pentru Carare_Mihnea_1995):

Si nu am filtru(o cutie mics cu 3 porturi) pentru pentru telefon si internet pus.