| Tarakanov a întrebat:

Salut, am un router tenda cu 4 antene si m-am mutat recent de acasa in alta parte, acasa merge fara probleme dar aici aveam alt router care nu da semnal mai deloc. Am incercat sa il conectez pe acesta si imi spune ca este conectat dar fara internet si nu imi merge netul, gen ce ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie configurat routerul tau pentru internetul de la noua adresa.

| Tarakanov explică (pentru Intruder19):

Cum fac asta daca nu te superi?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Tarakanov):

Suni la providerul de internet si urlii dupa ajutor
altfel, platesti unu' care se pricepe la IT
altfel nu prea ai cum, sa vii pe TPU si sa ceri ajutor pentru o actiune complexa care necesita si intelegerea situatie (care se face NUMAI la fata locului) si configurari care sunt pagini de documentatie, e putin exagerat, imi pare rau...