| Razva26 a întrebat:

am un router Tenda w308R de 1 an.Am fost plecat 3 zile si l-am scos din priza cand am venit acasa l-am pornit totul a mers perfect..pe urma iar am plecat vreo 3 zile si l-am scos din priza cand am venit si l-am pornit imi aparea triunghiul acela galben jos in dreapta si am observat ca beculetul de la WAN este stins.Am crezut ca este o problema cu internetul dar cand am bagat firul direct in PC. netul functiona..am incercat sa fac setarile iar la router dar scrie ca este Deconectat iar cand dau Conect nu se intampla nimic Reteaua sau nu stiu cum sa spun este prin PPoe...Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| TheSoldier a răspuns:

Da un reset la router. Si incearca sa te duci la settings si sa selectezi default settings.