| hoLigan a întrebat:

Salut am un router tp link TL-WR841N si azi mi-am bagat net de 300 mb si nu merge doar pana la 100 cu router ul dar fara router merge pana la 300 mb
oare de ce nu merge sau ce trebuie sa fac sa mearga si cu router ul netul de 300 mb, si pe cutie la router scrie 300 mb ii cu 2 antene, oare dc nu merge?

3 răspunsuri:
| Adytzu95Ady a răspuns:

Trebuie sa configuezi setarile router-ului

| lpavel a răspuns:

Nu inteleg, adica are viteza de 300 mb pe secunda iar cu routerul numai 100?
Daca asta vrei sa zici e imposibil asa ceva happy

| hoLigan explică (pentru lpavel):

Lasa ca mi-am dat seama de ce. am router de 300 mb dar doar pentru wifi, porturile lan/wan is doar 10/100 mb. de aia merge doar cu 100 mb daca contectez prin router. si imi trebuie un router care sa aiba porturile lan/wan 10/100/1000 mb ca sa imi mearga.