| aicaramba a întrebat:

Am un router wi-fi serioux, l-am cumparat din carrefour acum ceva timp. Totul merge perfect, am un calculator la care am fir tras din router, si laptop-ul care merge prin wi-fi. Problema este ca atunci cand intru de pe telefon, sau tableta pe net, prin wi-fi, netul de la laptop se duce de tot, merge foarte greu, daca incerca sa ma joc cs sau sa intru pe vreun site se incarca greu, jocul se blocheaza. Ce ar fi de facut?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Alt router. Pretul si firma de la un router spun foarte multe. Router-ul nu e suficient de performant cat sa reziste la ateatea dispozitive. La ce vrei tu, e nevoie de un router mai puternic.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Router-ul tău habar n-are de load balancing, și alte chestii de finețe. Ia ceva de calitate. Recomand CISCO, Linksys...

| K0sti a răspuns:

De unde ai net?

| aicaramba explică (pentru K0sti):

Rds sibiu

| K0sti a răspuns (pentru aicaramba):

Mda, atunci e posibil sa fie din prostia aia de router! Altul!